Ankara Pilates Reformer

Pilates Reformer Eryaman Pilates

ERYAMAN PİLATES REFORMER

Eryaman Pilates Reformer, Ankara'nın Eryaman semtinde bulunur. Aletli pilates dersleri, alanında uzman pilates antrenörleri tarafından verilmektedir. Kişinin seviyesine uygun olarak hem reformer halısı üzerinde gerçekleşmektedir. Aletsiz pilatesle desteklenen, kişinin vücut yapısına uygun olarak haftanın birkaç gününe düzenli olarak programlanan pilates reformer eğitimleri, Eryaman Pilates Reformer içerisinde gerçekleşir. Eklem ve omurga problemleri, postür, duruş, denge problemi yaşayanların sıklıkla baş...
devamı...

Pilates Salonu Ara

toplam 7 sonuç bulundu.
1 - 7 arası gösteriliyor.
Pilates Reformer Eryaman Pilates

ERYAMAN PİLATES REFORMER

Eryaman Pilates Reformer, Ankara'nın Eryaman semtinde bulunur. Aletli pilates dersleri, alanında uzman pilates antrenörleri tarafından verilmektedir. Kişinin seviyesine uygun olarak hem reformer halısı üzerinde gerçekleşmektedir. Aletsiz pilatesle desteklenen, kişinin vücut yapısına uygun olarak haftanın birkaç gününe düzenli olarak programlanan pilates reformer eğitimleri, Eryaman Pilates Reformer içerisinde gerçekleşir. Eklem ve omurga problemleri, postür, duruş, denge problemi yaşayanların sıklıkla başvurduğu aletli pilates dersleri oldukça verimlidir. Her ders içerisinde bölgelerin koordineli çalışması beklenir. Farklı pozisyon ve duruşlarla Eryaman Pilates Reformer'de yer alan derslerde kalori yakımı, kilo verme gibi ihtiyaçları destekler. Her yaşa ve seviyeye uygun olarak düzenlenen programlar bulunmaktadır. Antrenör desteğiyle yapılması gereken bir programdır.

Aletli pilates dersleri içerisinde en popüleri reformer, Joseph Pilates tarafından tasarlanmıştır. Metal ya da ahşap bir dikdörtgen çerçeve içerisinde parçalar vardır. Bu parçaları ileri ve geriye taşımak mümkündür. Reformer halısı üzerinde ayakların koyulabileceği bölgeler olduğu gibi yan, baş- aşağı gibi pozisyonlar rahatlıkla yapılabilmektedir. Profesyonel antrenör eşliğinde gerçekleşen derslere düzenli katılım oldukça önemlidir.

Ankara'da bulunan Eryaman ilçesinde Aletli pilatese dair verilen dersleri doğru bir planlama ve geliştirici egzersizleriyle gerçekleştirebilirsiniz. Tüm vücudunuzu koordineli çalıştıran pilates reformer'da omuz-karın, bacak, omuz-boyun- bel gibi bölgelerin egzersizleri yapılır. Pilates reformer'ın vücut ağırlığı ile birleşen yay gibi ekipmanları destekleyici olarak kullanılabilmektedir ve bu sayede esnekliği artırmaktadır.

Eryaman Pilates Reformer Fiyatları

Ankara Eryaman Pilates Reformer Fiyatları tamamen kişinin hedefine yönelik belirlenen çalışmalara göre değişkenlik gösterebilmektedir. Aletli pilates ekipmanları ile sağlık problemlerinizden kurtulabilir, yağ yakımını artırabilirsiniz. Alanında uzman, profesyonel ve sertifikalı antrenörlerin çalışma stilleri ve programlarına bağlı olarak Eryaman Pilates Reformer fiyatları birbirinden farklıdır.

Aletli pilates fiyatları dersin işlenme şekline göre de değişebilir. Eğer grup dersi oluyorsa; sayıya ve seansa uygun kampanyalı fiyatlar oluşabilir. Bireysel dersler ise kişinin hedefine yönelik olduğundan bütçeye uyumlu bir şekilde belirginlik gösterir. Detaylı programlar, bölge çalışmaları, haftalık seanslar ve egzersizler vücut yapısına göre programlanır. Derslerin yanı sıra pilatese uygun beslenme programı Eryaman Pilates Reformer fiyatlarına dahil olabilir.

Pilates reformer dersleri arasında cadillac vb. türlerde değişkenlik gösteren ekipmanlarla çalışmalar yapıldığında fiyat yükselmesi olabilir. Fiyat sıralamasında hamile, genç, yetişkin olarak bütçeler farklıdır. Fiyat aralıkları program sıklığına, diğer ekipmanlar yardımıyla yapılan egzersizlere, çalışılan bölgeye göre değişir.

Eğitmenin kararıyla seansların devamlılığının ve günlerinin artırılması, azaltılması ve üyelik tiplerine göre fiyatlar farklılık gösterebilmektedir. Ayrıca pilates salonunun merkezi konumda olması, diğer bölgelerdeki salonlara göre fiyat aralıkları birbirinden ayrıdır. Seansların saatleri 45 dk- 1 saat arasında değişir.

Aletli pilates derslerini aletsiz pilates dersleriyle beraber alınabilir. İki farklı türün kombineli bir şekilde olan derslerinde fiyat, yalnızca alınan pilates reformer dersine göre belirli aralıklarda artış gösterebilir.

Eryaman Pilates Reformer Grup Dersi mi yoksa Özel Bireysel Ders mi?

"Eryaman Pilates Reformer grup dersi mi yoksa özel bireysel ders mi?" Sorusu çokça merak edilmektedir. Aletli pilates dersleri kişinin hedefine, beklentisine ve vücut yapısına göre belirlenir. Bu dersleri alan kişinin spor geçmişi de tüm planlamayı etkiler. Eğer daha önce bir spor geçmişi yoksa temelden başlanılması gerekir. Daha çok nefesi kontrol etme, molalı çalışma, antrenman sıklığı gibi spora alışkanlık gösterici yöntemler yer alır. Bu düzeyde birinin derslere katılımı bireysel olmalıdır.

Spor geçmişi olan kişi pilates reformer felsefesine tamamen uyum gösterir. Aletli pilatese devam eden kişinin aklında; Eryaman Pilates Reformer grup dersi veya özel bireysel ders mi? Bu soruya cevap grup dersi de bireysel ders de yapılabilmektedir. Kimi seçenekler arasında düzenli olarak her ikisi birden yapılabilmektedir.

Grup derslerinde seviyeleri birbirine yakın kişilerin aynı hedef doğrultusunda ilerlediği; omuz- karın, bacak, kalça gibi spesifik bölgelerin yağ yakımını hızlandırıcı çalışmaları beraber yapabilir. Postür, duruş gibi durumlarda sağlık durumlarında benzer şikayetlerin yer alabileceği gibi yapılan egzersizler dikkatli seçilmelidir. Ortalama bir hız içerisinde, yaş gruplarını karmaşık veya her yaş grubuna özel ayrı grup dersi gerçekleşebilir.

Eğer hedefe hızlı varılmak isteniyorsa, birebir ilgilenilmesi gereken sağlık problemi varsa bireysel dersler tercih edilebilir. Eryaman Pilates Reformer grup dersi mi yoksa özel bireysel ders mi? Sorusunun cevabı kişinin ihtiyacına göre şekil kazanır.

Pilates Reformer Kimler İçin Uygundur?

"Pilates reformer kimler için uygundur?" Sorusu sporun mantığına mental olarak hazır olan kişilere göre değişim gösterir. Her kişinin hedefi, vücut yapısı birbirinden farklıdır. Yaş olarak çocuk yaşlardan itibaren yetişkinlik, hamilelik, yaşlılık dönemini kapsayan ve amaç çeşitliliği taşıyan süreçlere sahiptir.

Reformer pilates içerisinde çalışmalara baz alınan gruplar ve hedefleri çokça merak edilir. Pilates reformer kimler için uygundur? Diye sorulduğunda, cevaplar gruplara göre değişkenlik gösterir;

 • 8-16 yaş grubu: Çocukluktan ergenliğe geçiş süreci içerisinde temel şekil bozuklukları, büyümeye bağlı eklem ağrıları, postürün belirlenmesi gibi hassas bir süreç karşılar. Bu sorunlar ebeveynler tarafından fark edildiğinde uzman bir antrenöre emanet edilmeli.

 • 16-27 yaş grubu: Skolyoz, kifoz gibi rahatsızlıkların bedene yerleştiği; ergenlik- olgunluk dönemini kapsayan; kuvvet kazandırıcı, ilerleyen rahatsızlıklara karşı önlem alıcı antrenmanlar yer alır.

 • 27 yaş ve üzeri: Yaşlanmaya giden süreçlerde kemik rahatsızlıkları, sinir sıkışmaları ve vücut ağrıları ortaya çıkabilir. Bu nedenle kişinin seviyesine uygun; farklı türde çalışmalar yapılmalıdır.

 • Hamileler: Hamilelik sürecini en doğal şekilde atlatmak, postürü korumak ve nefesi korumak adına çalışmalar yapılır.

  Pilates reformer kimler için uygundur denildiğinde; pilates sporunu seven, kemik rahatsızlıklarını korumaya ve güçlenmeye çalışan herkese özel olarak kabul edilmelidir. Verilen derslerde antrenman yapmaya alışkın; postür- duruş- denge problemleri, fazla kilo, kemik rahatsızlıkları olan kişiler mutlaka aletli pilates seanslarına düzenli katılmalıdır.

  Reformer Pilates Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

  Günümüzde kişiler üzerinde birçok sağlık sorunu baş göstermektedir. Reformer pilates hangi hastalıklara iyi gelir? diye düşünüldüğünde birçok rahatsızlığın hafiflediğine, kontrol altına aldığına şahit olunabilmektedir. Seanslar kişinin sağlık sorunu üzerine eğilim göstererek yapılmaktadır. Eryaman ilçesinde gerçekleşen dersler, sağlık sorunu üzerine profesyonel öneriler getiren alanında uzman antrenörler eşliğindedir.

  • Kifoz, skolyoz gibi kemik gelişimini etkileyen rahatsızlıkları dengelemek adına aletli pilates tercih edilir.
  • Kemik gelişimini duraklatan rahatsızlıkları önler.
  • Sinir sıkışması, eklem problemleri gibi sorunları azaltır.
  • Romatizmal hastalıkların ağrılarını stabilleştirir.
  • Migren sorunlarını azaltır.
  • Bel fıtığı, omuz fıtığı, boyun fıtığı gibi rahatsızlıkların verdiği zorlukları azaltmaya yönelik egzersizler vardır.
  • Büyüme ağrıları, omurilik sorunları üzerinde etkilidir.
  • Bel ve sırt ağrıları, ayak ağrıları gibi sorunları dikkatle inceler.
  Kişinin günlük hayatı içerisinde ona zorluk çıkaran tüm rahatsızlıklar, fiziksel hayatı zorlar. Bu nedenle hareket edilmediği anda; kişi hastalanmaya devam eder. Esneklik kazandıran, vücudun koordineli bir şekilde çalışmasını sağlayan Reformer Pilates hangi rahatsızlıklara iyi gelir diye çokça uzmanlara sorulur. Antrenör ise çalışmalarında omuz- karın, bacak, bel- omuz-sırt gibi bölgelere ağırlık verir. Kişinin sağlık sorunları bu sayede kontrol edilir.